Студентська соціально-психологічна служба

Клоунада у мед.коледжі

На факультеті соціальної та психологічної освіти УДПУ відкривається нова спеціальність “Медична психологія”… Одним з цікавих напрямків роботи стане Лікарняна Клоунада,  з основами якої знайомила студентів 2 курсу мед.коледжу координатор ССПС.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Близько 30 молодих талановитих студентів мед.коледжу зібрались у читальному залі і навіть не підозрювали, що за кілька хвилин почнеться цікава гра на розкриття їхнього внутрішнього клоуна, внутрішньої дитини…

Спочатку відбулась невелика ввідна лекція про психологію людини у медичному закладі та про важливість розуміння різних психологічних станів дітей і дорослих.  А звідси, важливість і актуальність освоєння такого напряму, як Лікарняна Клоунада.

«Гра є основним способом дитину взаємодіяти з навколишнім світом, тому двома основними методами роботи Лікарняних Клоунів є гра та гумор» – Костянтин Сєдов (Керівник проекту “Лікарняний Клоун”.

Лікарняна клоунада – це діяльність з соціально-культурної реабілітації дітей у стаціонарах лікарень методами арт-терапії, клоунотерапии і ігротерапії. Лікарняній займаються клоунадою лікарняні клоуни.
Лікарняний клоун надає допомогу:

  • дітям, які проходять тривале і агресивне медичне лікування;
  • дітям, які залишилися без піклування батьків;
  • дітям, які перебувають у кризових ситуаціях;
  • дітям, які потребують адаптації на новій території лікарні;

а також ЛК забезпечують проведення психологічних, реабілітаційних, соціально-культурних і розважальних заходів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Студенти перетворювалися у клоунів, одягаючи різнокольорові носики, вчилися бачити незвичайне і дивовижне у звичних речах і ситуаціях, розвивати фантазію і справді вірити у реальність того казкового світу, який їм пропонували створити.

У ході заняття проводились ігри на знайомство, на пізнання партнера через погляд, дотик, тренінг на довіру партнеру та взаємодію з ним,  на уважність та концентрацію, на розвиток нестандартного креативного мислення тощо.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цікаво було спостерігати, як поступово спалахували вогники у очах, як студенти справді починали веселитись  і входити в образ, включатись у запропоновані обставини, вибирали неочікувані цікаві варіанти розвитку подій та проводили рефлексію після кожного тренінгу.

Також був розібраний

Кодекс Професійної Етики Лікарняного Клоуна

Пункт 1

Лікарняний клоун є актором, підготованим по програмі «Лікар-клоун», який здійснює свою діяльність в медичному закладі. Лікарняний клоун, має спеціальні знання та навички і діє в рамках затвердженої та розробленої програми виступу. Лікарняний клоун зобов’язаний розуміти та поважати атмосферу медичного закладу і максимально адаптувати до нього свою діяльність.

Пункт 2

Для здійснення якісного виступу, Лікарняний клоун зобов’язаний покращувати та підвищувати свої знання та навички, художні методи клоуна і теоретичні знання в психології.

Пункт 3

Лікарняний клоун здійснює, лише ті дії, які відповідають його кваліфікації. Своєю присутністю актор допомагає дітям та їхнім сім’ям справитись з госпіталізацією. Актор прагне додати гумор та фантазію в повсякденне життя дітей. Клоун, завжди діє і дотримується правил роботи медичної команди.

Пункт 4

Лікарняний Клоун ніколи не працює один, лише з напарником.

Пункт 5

Лікарняний клоун несе відповідальність за свої дії. Він здійснює свою діяльність при дотримання відчуття власної гідності і поваги до особистості дитини і її сім’ї. Він виконує свої дії з професійною відданістю, незалежно від походження, статті, національності, релігії, звичаїв, сімейного стану, соціального оточення. Актор зобов’язаний утримуватись від будь-яких зауважень, які могли б бути некоректними, а також не розповідати своїх судження про власні традиції, звичаї та переконання (спортивні, релігійні, політичні та інші).

Пункт 6

Лікарняний клоун зобов’язаний зберігати професійну таємницю, відомості, які стали йому відомі в результаті його діяльності.

Пункт 7

Лікарняний клоун не повинен вибудовувати професійні стосунки з дитиною і його сім’єю. Навпаки, актор повинен зробити все від нього залежне для того, щоб стати «Другом» сім’ї.

Пункт 8

Лікарняний клоун завжди дивиться за безпекою дитини. Він не повинен створювати небезпеку іграми та їх комплектуючим спорядженням.

Пункт 9

Лікарняний клоун дотримується внутрішніх правил, правил техніки безпеки, режиму медичного закладу.

Пункт 10

Лікарняний клоун не повинен дозволяти собі висловлювання відносно організації роботи, персоналу, дирекції медичного закладу.

Пункт 11

За свою діяльність Лікарняний клоун не отримує ніякої винагороди чи матеріального схвалення ні від Батьків, ні від дітей, ні від кого з медичного персоналу чи адміністрації лікарні.

Кодекс перекладений з французького джерела організації RIRe Medecine (Париж).

 

Comments are closed.