Студентська соціально-психологічна служба

Лікарняні клоуни в Умані

Щирий сміх, посмішка, гарний настрій та політ фантазії – найкращі ліки від будь-якої хвороби. Адже, власне, від нашого сприйняття та настрою залежить дуже багато. І чому б не розфарбовувати життя яскравими кольорами й жартами замість песимістичних думок та байдужих чи співчутливих поглядів? Як це правильно зробити вчили дивовижні Лікарняні клоуни 22-25 листопада в УДПУ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На запрошення студентської соціально-психологічної служби протягом трьох днів на факультеті соціальної та психологічної освіти тривали  майстер-класи від майстрів арт-терапії та лікарняної клоунади Пригунова ГеоргіяАлєксєєва Артема та Демидюк Корнія.

DSC_4697

Вони навчали студентів (та всіх бажаючих) як знаходити спільну мову зі своїми емоціями, відчуттями, зі своїм тілом, простором навколо та іншими людьми і предметами. Заняття включали в себе тренінги з психології, арт-терапії, фільмотерапії, акторської майстерності, сміхотерапії та клоунотерапії.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

День 1.

Тренінг тривав кілька годин (15.00 – 18.00).

DSC_4687

Майстри познайомились з групою, коротко розповіли план дій на наступні дні та провели кілька практичних занять з виявлення, розпізнання, демонстрації емоцій, вивчення простору  та координації. Учасники малювали свій настрій, стан, а потім аналізували зображення.

DSC_4710  DSC_4690

 

День 2.

Наступного дня тренінг тривав з 10.00 до 18.00,  а потім проводилась фільмотерапія.

Георгій вчив виявляти емоційні стани, Артем та Корній навчали правилам та тонкощам лікарняної клоунади, командній роботі, імпровізації.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як зняти психологічні бар’єри, як створити сценічний образ та усвідомлювати усе, що ти робиш і що відбувається навколо, як правильно увійти у взаємодію з дітьми і батьками, не налякавши їх і не створивши хаос своєю появою, як побороти власні страхи та навчитись відокремлювати себе від образа (клоуна)?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цим і багатьом іншим речам нас навчали дивовижні майстри з м.Рівне.

Ближче до вечора був запропонований перегляд та аналіз фільму “Цілитель Адамс”.

 

 День 3.

Перша половина дня (10.00 -13.00) була присвячена теорії лікарняної клоунади та Кодекса ЛК, тренінгам на довіру, взаємопідтримку та командну роботу та повторенню пройденого матеріалу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Потім відбулись практичні заняття у міькій дитячій лікарні та в Уманському дитячому будинку.

У дитячій лікарні клоуни працювали у кардіологічному відділенні з дітками 4-15 років.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У дитячому будинку – з дітками з психічними та фізичними вадами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Захоплююче було спостерігати, як клоуни робили дива з нічого: звичайні стільці перетворювалися у коней, корабель, космічний корабель, повітряні кульки ставали  мечами, квітами, тваринами, буквально усе навколо перетворювалось у елемент нової реальності – гри. Гралися і діти і дорослі, щира казкова атмосфера зачаровувала кожного.

 День 4.

Зранку (10.00) відбувся вихід Лікарняних клоунів до Уманського притулку. В основному працювали з молодшою групою до 6 років, так як старша група була а уроках…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Але у процесі роботи зустрілись і з кількома старшими дітьми. Не залежно від віку, діти включались у гру і на їхніх обличчях з’являлися посмішки… а згодом і клоунські носики.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Щиро дякуємо Георгію, Корнію та Артему за їхню прекрасну роботу, їх відданість своїй справі, знання та чудовий настрій, який вони щедро роздарювали усім, хто був поряд з ними ці кілька днів. Сподіваємось на подаьшу співпрацю. Ми можемо зробити цей світ кращим!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments are closed.