Студентська соціально-психологічна служба

МИСТЕЦТВО ЖИТТЯ

Життя – то мистецтво… Той, хто не розуміє цього – даремно витрачає свій час у пошуках оманливого щастя… Але варто лиш на мить усвідомити, що життя – то не просто існування, а чарівна гра, в яку можна навчитись грати – кольори стають яскравішими, а свій внутрішній Всесвіт доступнішим.

Cаме викладачі факультету соціальної та психологічної освіти (Підгорна О.І., Перфільєва М.В., Коробова Л.О.) мали таку унікальну можливість 25-30 червня, адже саме у цей час проходив Третій Національний йога-фестиваль «Мистецтво життя», організований Уманським йога-центром «Ом» та спеціалістами проекту «Психологія 3000».

DSCN5305

(Підгорна О.І., Перфільєва М.В., Коробова Л.О., та майстри йоги  Радхе Щ’ям, Кочетов Роман)

P1410897

P1410925

Фестиваль проходив в сосновому лісі на березі річки Південний Буг, с.Степашки Гайсинський район Вінницької обл.

На фестивалі усі бажаючі могли відвідати заняття з йоги від відомих учителів – Радхе Ш’яма(Практикує йогу більше 10 років, навчався та практикував в Індії, Європі, Росії, Україні) і Романа Кочетова(Навчався йозі і подорожував по Індії З доктором Аюрведичної терапії Максимом Володіним, жив і навчався в м.Ришикеші –Індія, Гімалаї – у майстра Ведичної йоги Шелендера Негі). Динамічні заняття і релаксаційне заглиблення у себе, практика йога-нідри у сосновому лісі та індивідуальні заняття з майстрами, теплі бесіди у альтанці під час дощів чи спільне проведення часу з мудрими людьми-мандрівниками…

WOCwr6meWug

Наталія Кузнєцова (практикуючий психолог, психотерапевт, кандидат психологічних наук) проводила лекцію-тренінг «Мови кохання», у якій розповідала причини міжособистісних конфліктів у соціумі, сім’ї тощо. А справа то у тім, що ми, по-перше,не вміємо правильно любити,а, по-друге, не розуміємо мови кохання одне-одного… Адже для когось проявляти кохання – це дарувати щось чи говорити компліменти,для когось – заробляти гроші для коханої людини чи просто бути поряд, для когось – торкатись  чи відчувати підтримку…  І лише правильно зрозумівши мову кохання партнера, можна створити гармонійні теплі відносини.

P1410929

P1420155

Отець Андрій (Кузнєцов Андрій Васильович: Священик РПЦ, протиєрей, нагороджений орденом Даниїла Московського, Академік Кримської Академії Ноосферної Освіти і Науки) проводив лекцію «Причини релігійної ворожнечі», де розглядав релігію з різних точок зору та через спектр різних культур та народностей, шукаючи  щось спільне та аналізуючи сучасні тенденції розвитку релігії і суспільства. Також був проведений обряд колективної сповіді. А пізніше (для бажаючих) – обряд хрещення у річці Буг.

P1420463

P1420664

Партак Зоя (астропсихолог, майстер ведичної кулінарії, навчалася 5 років в школі астро-психології в Коладвіпі, Індія, практикувала в Бельгії та Німеччині, фахівець з науки читання руки) проводила семінар «Йога приготування їжі», на якому розповідала про ведичні принципи приготування здорової їжі та про жіночі секрети  налагодження гармонії та миру у сім’ї посередництвом правильної поведінки зі своїм чоловіком. Адже ж ми постійно маємо справу з їжею, але рідко задумуємось над тим,що навіть просте приготування бутерброду може стати чарівним ритуалом,через який ми передамо свою любов і турботу  дорогим нам людям…

P1420928

Ігор Кара (педагог, психолог, консультант-нумеролог. Більше 20 років займається вивченням ведичної культури і духовними практиками, має 12-річний стаж занять йогою) проводив лекцію «Три головних уроки життя», на якій розглядав трьох неприятелів (чи вчителів) людини: перепони, бідність, вороги. Якщо у житті трапляються ці «вчителі», у них були свої попередники, які привели людину у дану ситуацію з даними людьми і емоціями. Ігор  вчив розпізнавати цих непроханих гостей та шукати шляхи вирішення та гармонізації ситуацій.

P1420526

Роман Кочетов окрім практичних занять з йоги проводив лекцію «12 злітних полос». Чим більше людина прагне насолоди, тим далі вона від цілі бути щасливою. Усі ми – особистості, котрі повинні робити добро, і ніщо зовнішнє  не повинно на це впливати. Але ж живучи у соціумі ми часто зустрічаємось з тяжкими ситуаціями,думками,кризами, конфліктами  тощо. Фокус у тому, щоб правильно розуміти все те,що відбувається. Можливо стрес і конфлікт – це просто новий шанс для розвитку і зміни точки зору, можливо слід почати щось віддавати для того,щоб щось отримати,а можливо треба перевести вектор думок і підсилити те,до чого я прагну, відкинувши те, що я нині думаю і сприймаю?

H48ishdHYX4

Олег Єременко (психолог-консультант, філософ, сходознавець, викладач, перекладач-редактор, філолог, мандрівник, професійний фотохудожник, фахівець з науки читання руки, проходив індивідуальне навчання в Західній Бенгалії, Індії у спадкового астролога) проводив лекції «Очищення пам’яті роду» та «Позбавлення кармінних сценаріїв».Олег  глибоко розбирав, як кожна ланка родового ланцюга впливає на наше сьогодення. Розбір був від нинішнього до 7 покоління, детально відпрацьовуючи усі родові сценарії,які могли привести людину у той стан, в якому вона нині знаходиться. Також розбиралися індивідуальні сценарії сприйняття реальності та методики їх корекції. Крім того, Олег зачепив тему естетики смерті та сприйняття гармонії і гріха поза канонічними визначеннями і межами. Також Єременко проводив ведичні яг’ї (давні вогняні ритуали), посередництвом яких кожен міг очистити свій рід та свою власну сутність від нашарування кармічного бруду, який збирався протягом усього нашого існування. Дуже гарні, глибокі  ритуали після яких йдеш з відчуттям естетичної наповненості і світлого полегшення в душі та на серці.

P1420913

Олена Сторожук (вчитель йоги, практикуючий психолог міжнародного проекту «Психологія 3000», понад 10 років практики йоги, навчалась в Індії, Росії, Україні) проводила тренінгові заняття та психологічні постановки на тему кохання, вміння приймати, прощати, а також підіймалась важлива та актуальна тема абортів. У процесі гри психологічного театру публіці показувались глибоко психологічні ситуації розвитку дитини та її смерті, викривлення емоцій і думок у кризових ситуаціях (зокрема психологічне закриття дівчинки після зґвалтування), а під кінець усе зводилось до іще більш глибокої тренінгової роботи з кожним учасником.

P1420111

Також на фестивалі працювали творчі майданчики для дітей і дорослих (Ольга Підгорна,Олена Сторожук, Ольга Діденко), на яких проводились майстер-класи “Орігамі”, “Лялька мотанка”, “Ліпка з глини”, ігри, танці, виготовлення великих мильних бульбашок. А ще відбувся яскравий неординарний захід – свято фарб і кольору Холлі! Учасники свята за кілька хвилин стали веселково-різнокольоровими і ніхто не пішов зі свята без посмішки.. Але, певно, найцікавіше було після свята колективно відмивати фарбу з тіла і одягу… Весело було спостерігати, як дорослі перетворюються у безтурботних дітей, обстрілюють одне-одного з пластикових пляшок чи водяних пістолетів, стрибають з містка у воду чи намагаються одне-одного затягнути у річку, не даючи вийти на берег… Іще приємніше усвідомлювати, що я, в якійсь мірі, була причетна до цього свята радості, адже ми з Оленою Сторожук були організаторами свята Холлі на фестивалі «Мистецтво Життя».

bLGITon3KRg

rniKkmD43q4

(Свято Холлі)

P1420220

(майстер-клас по орігамі)

 

pq_SPADUCz0

TjZrYLYyeO0

Крім лекцій, майстер-класів та розваг, усіх щодня балували смачними млинцями, здоровою ведичною їжею та напоями. Щовечора  учасники і гості фестивалю ділили своїми реалізаціями та враженнями та слухали мелодійний спів Олени Світличної, котра виконувала спокійні ведичні мантри під акомпонимент індійських музичних інструментів (фізгармонь, мриданг, кратали).

P1410668

P1410741

В останній вечір під голосні яскраві феєрверки, мешканці фестивалю колективно запустили ліхтарики побажань. Ранок приніс з собою сумні миті прощання та солодкі миттєвості обіймів та гарних побажань від сонячних прекрасних людей.

Кожен поїхав з власними реалізаціями та думками, але можна сказати напевно, що подібні фестивалі якісно змінюють життя.

Сподіваємось, наступного разу і Ви приєднаєтесь до нас!

 

Comments are closed.