Студентська соціально-психологічна служба

Перший фестиваль соціально-психологічної драми “Почуй! Побач!”

DSC_9602

 

17 квітня на сцені Міського Будинку Культури відбувся перший фестиваль соціально-психологічної драми “Почуй! Побач!”, організаторами та ініціаторами якого були: Уманський державний педагогічний університет ім.Павла Тичини (і ССПС зокрема) та Клініка Дружня до Молоді (при Уманській дитячій міській лікарні).

 

Метою фестивалю було :

 • донесення до молодих людей  важливості подолання соціальних проблем та соціальних хвороб: наркоманії, ВІЛ/СНІДу; алкоголізму, тютюнопаління, небажаної вагітності, насилля;
 • збільшення кола однодумців та демонстрація шляхів вирішення цих проблем, знайдених учнівською та студентською молоддю;
 • інформування громади міста про діяльність Клініки Дружньої до Молоді та Студентської соціально-психологічної служби УДПУ ім. Павла Тичини.
 • DSC_9578DSC_9494DSC_9498DSC_9500DSC_9507DSC_9517DSC_9520DSC_9522

У фестивалі брали участь такі колективи:

 1. Уманський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Ю.О.Гагаріна – педагогічний ліцей» , Колектив «Ілюзія світла», Вистава «Життя»
 2. Уманський навчально-виховний комплекс № 24, Колектив «Веселкова палітра», Вистава «Користі нікому з обману не буває»
 3. Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Уманської міської ради, Колектив «Життя», Вистава «Любовь зла»
 4. Уманський медичний коледж, Волонтерський загін «Турбота», Вистава «Тютюновий дим – отрута»
 5. Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка, Колектив «Відкриті серця», Вистава «Бережи реальність», «Ти не один»
 6. Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 ім. М.П.Бажана, Колектив «Гармонія», Вистава «Дотик янгола…»
 7. Уманська філія Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу, ВІА Надії, Вистава «Сила – не значить мужність»
 8. Театр юного глядача Уманського Міського Будинку Культури, Колектив «Золотий ключик», Вистава «Спогад з дитинства»
 9. Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей в м.Умань разом зі студентами ФСПО УДПУ, Вистава «Порожнеча»
 10. Уманський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №7 – колегіум», Колектив  «Інсайт», Вистава «Заздрість і творчість: речі несумісні?»
 11. Уманська міська гімназія Уманської міської ради Черкаської області, Колектив «Маска», Вистава «Кольори душі»
 12. Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Уманської міської ради, Колектив «Мінор», Вистава « Мій шлях до щастя»
 13. Уманська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів  №14 Уманської  міської ради, Колектив «Новий крок», Вистава «Сенс життя»
 14. Уманський національний університет садівництва, Народний аматорський студентський театр студентських мініатюр «Добродії», Вистава «Возлюбімо ближнього»
 15. Київське молодіжне арт-об’єднання «Щ.Е.К.».

DSC_9557DSC_9554 DSC_9539DSC_9530

У виступах підіймались досить важливі питання залежностей, насилля, вибору, протистояння, самоцінності, моральних та фізичних проявів спокуси та боротьби за власне щасливе повноцінне життя.

DSC_9573 DSC_9596

Фестиваль був побудований на основі історії про Чайку Джонатана Лівінгстона (Р.Бах). Лейтмотивом проходила думка про те, що слід прагнути досконалості, розкриття і пізнання себе, слід  бути тим, хто ти є і жити своїм життям, при цьому намагатись бачити в інших хороше і вчити їх це хороше усвідомлювати. Філософська притча, втілена на сцені, прикрашена виступами театру тіней, дитячими та дорослими колективами, піснями, танцями та театральними психологічними мініатюрами склали 4-годинний цілющий напій для душі і свідомості усіх присутніх у залі  Уманського МБК.

DSC_9568 DSC_9612

Також на фестивалі був реалізований соціально-психологічний проект  “Листи”… Протягом місяця підготовки фестивалю  небайдужа молодь присилала нашим волонтерам  свої анонімні листи, у яких розповідалось про актуальні страхи, переживання та проблеми юнаків і дівчат… Частково ці листи були зачитані на фестивалі.

DSC_9583 DSC_9589

Метою цієї акції було донесення до глядача/слухача того, чим насправді живе сучасна молодь! І, можливо, хтось знайшов  резонуючі колкі питання чи зробив для себе правильні висновки.

DSC_9593

 

Під кінець фестивалю усі колективи отримали дипломи з відповідними номінаціями та подарунки від організаторів фестивалю. А також, на усіх чекав сюрприз: з балконів волонтери спустили літачки з побажаннями, щоб кожен глядач міг забрати з собою якесь добре пророцтво піся фестивалю.

 

Comments are closed.