Студентська соціально-психологічна служба

Полярність якостей чоловіка і жінки

14 листопада для студентів ФСПО була проведена лекція від практикуючих психологів, учасників міжнародного проекту “Психологія Третього Тисячоліття” Дробілко Любові та Дробілко Юрія. Вони розповідали студентам про особливості психіки чоловіків та жінок та практичні механізми знаходження спільної мови та порозуміння…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Юрій і Любов поставили перед студентами досить важливі питання: Для чого потрібні знання? Які знання  позбавляють нас  від страждань? Чи вчать нас цим знанням у школах? Але ж сфера стосунків – одна з найважливіших у нашому житті…То де ж цьому навчитись? Плануючи вступати у сімейне життя, що нам потрібно знати, щоб запобігти виникненню конфліктів? Як зрозуміти чоловіка/жінку (адже інколи здається, що це просто істота з іншої планети)?

З цими питаннями ми пробували розібратись протягом 6 пари у 110 аудиторії .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Кілька тезисів з лекції:

 1. Чоловік – це форма, а Жінка – наповнення цієї форми
 2. Чоловік – це Сонце, енергія, Жінка – Місяць, творчість, натхнення
 3. Роль Жінки – надихати
 4. Потрібно самим бути гідними, тоді ми притягнемо до себе гідного партнера. Нема сенсу  сидіти і нити, що “немає справжніх чоловіків” або “немає справжніх жінок” у наш час. Почніть самі змінюватись і ставати кращими, досконалішими… Так ви будете притягувати відповідності.
 5. Благословіння батьків – це не дрібничка чи данина моді. Коли  батьки вас благословляють (на якийсь вчинок чи на сімейне життя) ви отримуєте підтримку не просто двох людей (матері і батька) а усього роду (як мінімум до сьомого покоління). Це потужна сила, котра впливає на наше життя і може як допомогти, так і зашкодити.
 6. Задумуючись над одруженням(заміжжям) краще щиро обговорити з партнером очікування, обов’язки, нюанси поведінки, якою ви бачите свою сім’ю тощо. Це може здатися дивним, але позбавить вас багатьох проблем і непорозумінь у майбутньому.
 7. Знання, перш за все, слід перевіряти за реакцією серця. Якщо серце резонує і відкликається на те, що ви чуєте (читаєте) – це є правильним для вас. Серце часто буває мудрішим за наш розум.
 8. У людини є 2 півкулі мозку: логічна і емоційна. У чоловіків працює почергово або логічна, або емоційна сфера (він або зайнятий справою і зосереджений, або знаходиться у сфері емоцій – на переключення між сферами потрібен час), а у жінок ці півкулі мозку працюють одночасно (тому жінка може робити безліч справ: готувати, розмовляти, вислуховувати, дивитись за дитиною, емоційно реагувати на події тощо, і все це  відбувається одночасно). Знаючи цю специфіку роботи мозку чоловіків і жінок можна попередити конфлікти, адже зазвичай вони виникають якраз на грунті непорозуміння і несприйняття (вона думає, що він її не слухає, він думає, що їй його проблеми не такі цікаві, як домашні справи чи щойно згадана новина, а насправді – вони просто по-різному мислять і сприймають стуацію).
 9. Чоловікові, коли він приходить з роботи, потрібно дати щонайменше 20 хвилин тиші, щоб він переключився від робочих справ на сім’ю (а от жінці інколи треба дати 20 хвилин просто виговоритись, щоб їй полегшало).
 10. Причина завжди не там, де вона проявляється… Подумайте над цим!
 11. У домі (квартирі) завжди пахне розумом жінки. Навіть коли жінка просто витирає пил – вона залишає тонкий слід свого аромату, свого настрою. Якщо зайшовши у дім, ви відчуваєте поганий запах і дискомфорт – зверніть увагу на свої думки! Саме жінка створює атмосферу в домі, справа чоловіка – давати форму, яку жінка наповнить.
 12. Існує прямий зв’язок між якостями чоловіка і жінки:
 • Якщо Чоловік (Ч.) рішучий і цілеспрямований – Жінка (Ж.) цнотлива (рос.- “целомудренная” – та, що має цілісність і мудрість). Це проявляється не тільки у сексуальному плані, а більше у її настрої: така жінка  вірить у свого чоловіка, вона створює комфортні умови  для нього і для сім’ї, в її думках – лише її чоловік, вона не думає про інших хлопців, і при цьому вона цілісна, вона самореалізується і знаходить як себе проявити.
 • Якщо Ч. безвідповідальний – це означає, що Ж. бере насебе забагато відповідальності, вона переймає на себе роль чоловіка. (“Навіщо я буду чекати, поки він заб’є цвях, я краще сама зроблю. Хай криво, але чого це я його маю чекати? “). Для того, щоб чоловік став більш відповідальний, жінці слід навчитись бути жіночнішою. І навпаки, щоб жінка стала жіночнішою, чоловікові треба навчитись бути відповідальнішим.
 • Якщо Ч. невдаха (у соц.сфері, роботі…) – це означає, що Ж. погана хазяйка. Вона не доглядає за ним, вона не приділяє уваги тому,як її чоловік виглядає, як його сприйматиме соціум і, відповідно, соційм його просто перестає серйозно сприймати. Для того, щоб у чоловіка покращився стан і статус в соціумі – жінка повинна стати хорошою господинею, стежити, щоб її чоловік гарно виглядав, турбуватись про нього, створювати вдома комфортну атмосферу тощо, і це буде відчуватись оточуючими, а отже і соціалізація чоловіка піде краще. У свою чергу, щоб зробити з Ж. гарну господиню, Ч. потрібно покращити свій стан на роботі (він буде більшого досягати, старатись, його будуть помічати і жінка буде підтягуватись до його рівня). Усе взаємопов’язане.
 • Якщо Ч. трудоголік, алкоголік  – це означає, що Ж. не дає йому досить любові і уваги. Якщо жінка не знає,як любити свого чоловіка, як огорнути його турботою і своїм коханням, чоловіку робота буде набагато цікавіша. Він відчуває настрій жінки, якщо вона має претензії і піклується не від чистого серця, а щоб її похвалили, така турбота – поверхнева, порожня. Важливим є настрій. Алкоголік – це також чоловік, якому катастрофічно не вистачає любові. І щоб заповнити якось цю порожнечу він починає пити. І навпаки, Ч. повинен приділити час своїй дружині, якщо починає розуміти, що його заносить у якийсь з “голізмів”… Можливо у стосунках чогось не вистачає – треба виправити це на ранніх стадіях, щоб потім не стало гірше.
 • Якщо Ч. зраджує, якщо його перестають поважати – це означає, що Ж. про нього погано думає або говорить, вона порівнює його з кимось іншим, засуджує його. Коли жінка починає казати, який поганий в неї чоловік, засуджувати якісь його якості чи сторони, Ч. інтуїтивно відчуває це. А якщо ця жінка його не цінує, чому б не знайти ту, яка буде цінувати? Крім того, чоловіка перестають поважати, чуючи про нього все те, що розповідає жінка (навіть якщо це було сказано “чисто по секрету між нами дівчатами”). І ця атмосфера швидко поширюється. З іншої сторони, якщо Ч. відчуває, що ставлення до нього у людей погіршується, можливо треба переглянути свої стосунки з дружиною, адже її у вас щось не  влаштовує.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час лекції відбувався активний діалог зі студентами і пояснення ситуацій, які викликали суперечливі думки чи питання. Люба і Юра приводили багато прикладів з життя і практики, пояснюючи як саме працюють закони взаємовпливу поведінки чоловіка і жінки. Також студенти могли проконсультуватися стосовно вирішення своїх  болючих проблем чи кризових ситуацій.

Під кінець семінару психологи подарували студентам відео і аудио диски з лекціями майстрів “П3000”  (Таргакова, Гадецький, Нарушевич, Торсунов…), та 2 номери міжнародного психологічного журналу, у якому кожен (студент, викладач чи просто читач) зможе знайти багато корисної інформації, яка подається легко, цікаво і, водночас, досить об’ємно і детально.

Наразі журнали і один з екземплярів диску знаходиться в деканаті ФСПО.

Comments are closed.