Студентська соціально-психологічна служба

СТУДРЕСПУБЛІКА 2013

Ти цікавишся політикою? Хочеш спробувати себе в політичних іграх? У тобі вирують амбіції ? Хочеш спробувати себе у новій ролі: журналіста, співака, моделі, банкіра, актора, депутата чи навіть президента?

З 24 по 27 серпня 2013р. у будинку відпочинку «Прибережний» (Крим, неподалік Євпаторії) проходив фінал XV ювілейної Студреспубліки-2013 і студенти факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ мали унікальну можливість поїхати туди у складі магістрату. До складу уманської делегації входили Підгорна Ольга, Чорний Юрій, Полушина Альвіна, Карлащук Катерина та Миколюк Лілія.

gJcdYV5KMUQ

Темою цьогорічної гри було – «Майбутнє від мрії до реального плану дій».

Майже 1000 активних учасників зі всієї України протягом 3-х днів створювали квазідержавне утворення «Студентська республіка», де були свої закони, органи влади, територія, валюта НДЛМчики, партії, виборча кампанія тощо. Кульмінацією гри стали вибори Студентського президента та депутатів Студентського парламенту України.

_rMUbp2biCs  bBNXQIrCkeM 23

На гру завітали поважні гості: народний депутат України, керівник фонду Sustainable Ukraine Олексій Азаров, який разом із Національним лідером Студреспубліки Павлом Вікнянським відкрив фінал XV ювілейної Студреспубліки; народний депутат України Євгеній Мураєв; Кримську владу на церемонії відкриття представляла Міністр освіти і науки, молоді та спорту АР Крим Наталя Гончарова; громадський діяч, топ-політик Юрій Луценко; народний депутат України Юрій Дерев’янко; народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан і народний депутат України Олександр Мочков.

gEh-AI0GeNI

Змістовні факультативи та дискусії підсилювали відомі громадські діячі й експерти: о. Антоній Рудий, Вадим Васютинський, Сергій Грабський, Михайло Грищенко, Сергій Дацюк, Раду Карчумару (Німеччина), Сергій Лисенко, Олександр Лозовицький, Михайло Мінаков, Андрій Мішин, Андрій Окара (Росія), Михайло Притула, Марина Скорікова (Росія), Михайло Чаплига й ін.

Можу поділитись власними враженнями про фестиваль, адже статистика статистикою,а людські емоції ніщо не замінить.

 День 1

Легкий вранішній шок: пекельна дорога у металевій консервній банці привела нас на пустир подалі від цивілізації. Виявилось,що десь там і має бути наше наметове містечко.

Dm8hcG3CVC4 nhjhj

Згодом шок змінився більш приємними враженнями від блакитної морської водички, зелених насаджень на території санаторію та великого наметового містечка з купою народу з різних куточків України. Першого ж дня  відбулась зустріч з Азаровим, Мураєвим та Шийко. Азаров висловлював цікаві думки стосовно того, що «слід вміти слухати і чути», що відбувається навколо і !ретельно вивчати кожен крок», щоб мудро жити у суспільстві. Також піднялась тема патріотизму: «Якщо ти – українець-патріот, то, будь ласка, не плутай патріотизм і націоналізм. Патріот не може сміятись над іншим українцем. Він не може говорити погано про іншого українця…особливо перед громадськістю. Навіть якщо нам щось не подобається, для інших ми повинні бути взірцем дружності та братерства».

Також запам’яталась перша фотовиставка та показ аматорських короткометражок з різних областей України. У перший же день відбувся конкурс талантів претенденток на «Міс Студреспубліка». Та, звичайно ж, нічні DJ-батли, що були причиною щоденної  цілодобової гучної музики та розваг студентської молоді.

mQpZGzlUutI 0Sl6Ejjlgwo

 

День 2

Поглиблюємо знайомство з командами. Ранок почався з музичної зарядки на берегу моря у таборі Дніпропетровької команди.  Далі відбувся цікавий факультатив Андрія Мишина (директор  Державного інституту сімейної та молодіжної політики) «Демоноборець заради майбутнього України…», у контексті якого розглядалися питання демонології, екзорцизму та інквізиції на тлі сучасного суспільства, психології та політики. Що ж,власне,робити зі своїми демонами? Виганяти , приручати чи перевиховувати? Також розглядалось питання 7 смертних гріхів в контексті зовнішньої і внутрішньої політики держав.

Трохи пізніше була можливість відвідати семінар Раду Карчумару (політолог, ювенолог, доцент Гейдельберзького університету, Німеччина) про «Сталий розвиток» країн. Утопічно чи реально зробити так, щоб країна використовували мінімум ресурсів з максимальною користю? Що можна зробити для запобігання екологічної кризи та поліпшити економічний, соціальний  та економічний стани?Що таке каршерінг і як його використовують по всій території Європи? Чи можливе його використання в Україні? Користь вегетаріанства та садів на дахах будинків, специфіка екологічного сліду, розподіл ресурсів  людства – ці і багато інших питань підіймав експерт на своєму факультативі. Одне з цікавих питань, яке підняв Раду: «А ким би Ви хотіли побачити себе (чи світ) через 20 років?»… А Ви над цим задумувались?

Тарас Гуленко (фахівець відділу підбору персоналу SUNInBevУкраїна) на своєму факультативі ділився секретами складання резюме та проходження інтерв’ю для отримання роботи своєї мрії.

Wro2oSg6VjI  BO1QwgqKTGU

Ввечері, після мозкового штурму та врожайних діалогів з політиками, відбулась розважальна програма: КВН, шоу «Містер Студреспубліка», DJ-парад. Було весело, яскраво і досить гаряче!

 

День 3

Ранок почався з музики і веселощів!..

DVfEn9KSeWg

.. а також факультативу полковника СБУ у  відставці Михайла Притули. Цей факультатив був для мене маленькою несподіванкою, адже почався він зі знайомства і коли Притула дізнався, що я з м.Умань, наступні хвилин 20 спілкування звелось тільки на тему нашого міста, його релігійної та містичної наповненості, вайшнавста, хасидизму, католицизму, масонства в Умані, історичних та езотеричних теорій походження назви міста тощо. Власне, було схоже на те, що я роблю рекламу нашому містечку і досить багато слухачів після лекції говорили мені, що хотіли б відвідати Умань. Отак семінар про «Майбутнє України у мріях європейської еліти» плавно перейшов у діалог про наше маленьке містечко і філософію масонів і мартиністів на світовій арені.

Цікавим був факультатив Отця Антонія(психолог, священник) по транзактному аналізу. На його занятті пропрацьовувались теми прихованих сценаріїв та наказів батьків, які травмують психіку дітей, що, в подальшому, впливає на розвиток підростаючих поколінь, а також розглядались варіанти підсвідомого програмування себе і створення життєвих сценаріїв, які, по суті, і є корінням багатьох проблем людини.

Сергій Грабський (полковник, експерт із міжнародної миротворчої діяльності) провів досить змістовний семінар-бесіду на тему миро творчості та міжнародної миротворчої політики. Сергій розповідав про дії в Косово та у Ліберії. Розповідь підкріплювалась фото та відео. І ось тут  був яскравий контраст: ти дивишся на екран, де бачиш понівечених людей, міста, де роками йдуть бойові дії, дітей з відкритими ранами та зброєю в руках… а потім озираєшся навколо і бачиш молодь у купальниках, яка безтурботно гуляє, цілується чи грає у карти та твістер. І цей контраст картинок просто блискавичний!

Олена Воробей розповідала про програми уряду США в Україні. Тобто, по суті, усі бажаючі могли дізнатись, як поїхати навчатись у іншу країну абсолютно безкоштовно! Олена розповіла про навчальні та волонтерські програми, про умови участі у них, поділилась роздатковим інформаційним матеріалом та особистим досвідом участі у міжнародних проектах.

jE9jIcJWuik

Не слід також забувати і про розваги, адже студенти – активний драйвовий народ! Битви мукою, будівництво пірамід із людей, футбол манекенами та багато інших шалених веселощів було приготовано для студентства СР.

7QK0_JNdxss zQzq2m_XEHs

Ближче до вечора відбувся сеанс радіозв’язку з космонавтами МКС-36. У прямому ефірі ми мали можливість поспілкуватись з екіпажем Міжнародної космічної станції. Далекий космос не такий вже й далекий.

З настанням сутінок почався процес виборів президента Студреспубліки. Протягом кількох днів партійці збирались, представляли свої політичні проекти, вели дебати, спілкувались з експертами і політиками, проводили передвиборчу агітацію. І ось нарешті відбулися вибори, результати яких оголосили вже аж під ранок наступного дня ( а точніше – близько 5 години ранку).

1XQGkM-PSqM

Тим часом на основній сцені відбувався флеш-моб наречених (на СР діяв студентський ЗАГС), концерт нагородження «Міс СР» та «Містер СР», кращий «Мафіозі» (проводився турнір з гри «Мафія»), кращий журналіст тощо, нагородження команд КВН, усіх активних учасників та організаторів фестивалю. Концерт завершився світанковими феєрверками під гучні оплески та радісні вигуки студентської республіканської молоді!

 

P.S.

D7EzF4ly1-g opopop

Наступного дня усі збиралися і роз’їжджалися по домам. Згадували нічні квести, ігри, танці, веселощі, тренінги та амбіційні політичні ігри, обмінювались номерами телефонів та міцними дружніми обіймами, згадували найяскравіші моменти фестивалю та обіцяли приїхати наступного року. Один з моментів, який майже усім запам’ятався, було освідчення і пропозиція руки і серця… Дівчина навіть не підозрювала, який масовий сюрприз зі свічками, феєрверками і повітряними кульками підготував для неї її коханий за допомогою усієї небайдужої студентської молоді. Те,що почалося як гра,закінчилось для неї каблучкою на пальці,вигуками «Гірко» та сльозами щастя на очах нареченої та чуттєвих глядачів.

Але наші пригоди не закінчились із закінченням фестивалю. Нашій Умансько-Черкаській команді (12 чол.) вдалося майже безкоштовно переночувати у маленькій зручній квартирці в Євпаторії, познайомитись у потязі з чоловіком, який більше 20 років був піонервожатим і охоче поділився з нами своїм досвідом, зустрітись у Миколаєві з місцевими актрисами і драматургами  і весело й корисно провести час!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

«Не дивлячись на довгу та тяжку дорогу, як тільки ми приїхали до місця призначення втома і виснаження розвіялися від того позитивного настрою всіх людей, які приїхали на СР. Не зважаючи на всі незручності: сон в палатці під гучну музику і веселі вигуки студентів,- мені сподобалася атмосфера, яка панувала весь цей час, нові знайомства, вир позитивних емоцій та вражень, привітність та об’єднання студентів… Що може бути кращим?» – Альвіна (волонтер ССПС, учасник команди СР).

 

 

 

Comments are closed.